Szczegóły

inwestycji


Garaż podziemny - Obszar A
Odtworzenie Zabytkowego Historycznego Kompleksu Dworca - Wrocław Główny

  • Lokalizacja: Wrocław
  • Architektura: GRUPA 5 Architekci Sp. z o.o
  • Inwestor: PKP Polskie Koleje Państwowe S.A

Budowlę garażu o jednej kondygnacji podziemnej, zaprojektowano w konstrukcji żelbetowej monolitycznej. Bryła budowli w poziomie fundamentów o prostym układzie geometrycznym w planie składająca się z trapezu o maksymalnych wymiarach: 185 x 51 ÷ 28,5m i dwóch prostokątów o wymiarach: 41,5 x 19,5m.

Kondygnacja podziemna przeznaczona na garaże, pomieszczenia techniczne i w części sąsiadującej z dworcem na garaże i pomieszczenia magazynowe. Wewnątrz budowli zaprojektowano dwie rampy obsługujące garaż, oraz drogi komunikacyjne dla samochodów osobowych i dostawczych (ciężarowych średnich) dowożących zaopatrzenie dla usług znajdujących się w budynku dworca kolejowego. Posadowienie budowli na żelbetowej płycie fundamentowej.

Układ konstrukcyjny płytowo - słupowy o rozstawie słupów 8,10 x 8,10m, oraz płytowo -ścianowy. Płytę parteru przekrywająca garaż podziemny zaprojektowano jako strop kasetonowy w oparciu o deskowanie w systemie Recub o grubości 47cm. Zastosowanie tej technologii pozwala uzyskać większe odległości między podporami, oraz przenieść większe obciążenia.

Zdjęcia

z inwestycji