Szczegóły

inwestycji


Osiedle Klasyków - ETAP I

  • Lokalizacja: Warszawa, ul. Klasyków
  • Inwestor: Dom Development S.A
  • Architektura: Hermanowicz Rewski Architekci

Etap I osiedla mieszkaniowego to cztery budynki mieszkalne z jedną kondygnacją podziemną oraz 4 kondygnacjami nadziemnymi.
Bryły nadziemne dwóch bliźniaczych budynków nadziemnych o nr: „C” i „D” w układzie geometrycznym zbliżonym do prostokąta o wymiarach 39x22m.
Bryła nadziemna trzeciego budynku nr: „A” w planie zbliżona jest do litery L o wymiarach: 38x15÷30m.
Czwarty budynek nr: „B” o bryle nadziemnej w planie zbliżonej do litery U o wymiarach: 52x60m.
Wszystkie budynki w części podziemnej mają powiększony obrys.
Kondygnacje podziemne przeznaczone na garaże. Kondygnacje parteru usługowe od ulicy Klasyków, oraz mieszkaniowa w pozostałych częściach, od poziomu +1 kondygnacje tylko jako przestrzeń mieszkaniowa.
Dwa pozostałe budynki o nr: „M”, „N” występują tylko w części podziemnej, budynek „M” o bryle w planie zbliżonej do prostokąta o wymiarach 17x35m w całości przeznaczony na garaże, budynek „N” o bryle w planie zbliżonej do prostokąta o wymiarach 11,5x47m przeznaczony na garaże, komórki lokatorskie.
Konstrukcja nośna budynku, żelbetowa monolityczna, słupowo płytowa o zmiennej siatce rozmieszczenia słupów L = 4,85÷6,35 m, z trzonami komunikacyjnymi, oraz wspierana żelbetowymi ścianami.
Budynki posadowione na żelbetowych płytach fundamentowych zabezpieczone przed wyporem systemem kotew gruntowych TITAN 40/20.

Zdjęcia

z inwestycji